Vrijwilligers vertellen

Lies vertelt: "Vrienden nemen vrienden mee"

Lies van den Boomen (23) is bestuurslid bij OJC Jonosh in Heusden.

Hoe ben je bestuurslid geworden?

"Ik was al een jaartje vrijwilligerscoordinator bij Jonosh en was nieuwsgierig naar de andere taken. Het is juist leuk om na een jaar weer eens verder te kijken en dat kan bij Jonosh. Er zijn elk jaar wisselingen en zo houden we de boel in beweging. Door het jaar heen stellen mensen zich verkiesbaar en tijdens de jaarverjadering worden de bestuursleden gekozen. De meeste van onze leden zijn ook onze vrijwilligers en die willen heel graag meedenken. Er is een grote betrrokkenheid bij Jonosh". 

Lies vandenBoomenLies voor Jongerencentrum Jonosh in Heusden

Jullie hebben 55 vrijwilligers, dat is best veel. Hoe komt dat?
"Muziek verbindt en vrienden brengen vrienden mee naar optredens. Mensen ontdekken hoe leuk het vrijwilligerswerk is en willen graag iets bij Jonosh komen doen. Wij vinden het wel belangrijk dat een vrijwilliger ook nee moet kunnen zeggen. Daar houden we rekening mee. De taken en de schema’s staan regelmatig op Facebook, zodat mensen kunnen aangeven wanneer ze ingezet kunnen worden. Dat werkt prima en zo krijgen we alles goed gedaan. Belangrijkste is dat mensen het leuk vinden, dat zorgt dan weer voor die betrokkenheid".

www.jonosh.nl

Video's | Vrijwilligerswerk

© Onis Welzijn

Hoofdmenu